Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej dbając o wygląd, estetykę
i funkcjonalność Cmentarza Komunalnego w Krośnie Odrzańskim
w bieżącym roku przeprowadził i ciągle realizuje tam własnymi siłami
i środkami wiele prac i inwestycji.

W ostatnim czasie zainstalowano w Kaplicy nowy system nagłośnienia,
co z pewnością poprawi i umożliwi wszystkim uczestnikom ceremonii pogrzebowych właściwe uczestniczenie we mszy świętej i przeżywanie tych uroczystości w spokoju i skupieniu. Dotychczasowy system nagłośnienia sporadycznie ulegał awariom i nie spełniał swojej funkcji
w tak ważnych momentach dla uczestników pogrzebów.

Zakład realizuje również w tym roku inwestycję budowy alejek i szlaków komunikacyjnych wykładając je kostką brukową. Wyłożono już ponad 500 metrów kwadratowych kostki budując 5 ciągów komunikacyjnych ułatwiających poruszanie się konduktów pogrzebowych i osób przebywających na cmentarzu.

W bieżącym roku planowane jest jeszcze wyłożenie kostką brukową miejsca przy wejściu od strony drogi na Bielów. Jest to powierzchnia
ok. 250 metrów kwadratowych. Wybrukowanie tego miejsca rozwiąże
wiele problemów tam występujących, zwłaszcza w okresach wzmożonych opadów deszczu. Łącznie ułożone będzie ok. 750 metrów kwadratowych terenu.

Do prac związanych z budową szlaków komunikacyjnych wykorzystywana jest kostka brukowa pochodząca z demontażu alejek naszego Parku Tysiąclecia, co pozwala zaoszczędzić część środków finansowych.